Wydarzenia

Multistrada: dwadzieścia lat emocji i innowacji

2023-08-31

 

Model Multistrada zmienił historię Ducati, dając początek jednej z najbardziej rozpoznawalnych serii, która w tym roku kończy dwadzieścia lat. Nowa wersja Multistrady będzie jednym z bohaterów odcinków serii premier Ducati World Première 2024.

Multistrada odcisnęła swoje piętno jak niewiele innych modeli w historii Ducati. Dynastia w 2023 roku kończy dwadzieścia lat, co oznacza dwie dekady innowacyjnej technologii, osiągów, emocji i przygód.

Model Multistrada narodził się w 2003 roku oferując wszystkim entuzjastom marki Ducati wszechstronny, jak i sportowy motocykl, który zdolny jest do pokonania każdego terenu. Pierwszą wersją była Multistrada 1000 DS, która stanowiła punkt wyjścia dla rodziny, która ewoluowała przez cztery generacje. Najnowsza z nich bazuje na silnikach V2 i V4 Granturismo.

W ciągu swojego dwudziestoletniego życia Multistrada może pochwalić się bogatą historią innowacji i ewolucji technologicznych, które na nowo zdefiniowały standardy branży motocyklowej. Model ten udowodnił, że idealnie sprawdza się jako towarzysz podróży, bez względu na wybraną trasę.


 

Wśród najważniejszych innowacji wprowadzonych po raz pierwszy w Multistradzie są tryby jazdy, które pojawiły się w modelu z 2010 roku, a dziś znajdują się na liście standardowego wyposażenia większości motocykli. Multistrada V4 to technologiczny punkt odniesienia dla całego segmentu i wprowadzona została na rynek w 2020 roku. Był to wówczas pierwszy motocykl na świecie wyposażonym w przedni i tylny radar. To rozwiązanie, które umożliwiło wprowadzenie systemów Adaptive Cruise Control (ACC) oraz Blind Spot Detection (BSD), które znacznie wpłynęły na poprawienie komfortu i bezpieczeństwa jazdy. Również w tym samym modelu Ducati wprowadziło rozwiązanie Phone Mirroring, które przekształca deskę rozdzielczą w nawigację z kolorową mapą, zachowując jednocześnie widoczność najważniejszych informacji.

Multistrada V4 oferuje również wydłużone okresy międzyprzeglądowe, a kontrola luzu zaworowego odbywa się co 60 000 km. Wszystkie modele Ducati objęte są unikalną na rynku motocyklowym, fabryczną, czteroletnią gwarancją 4Ever Ducati, która jest całkowicie bezpłatna i nieograniczona limitem kilometrów.Aby uczcić dwudziestą rocznicę modelu, który zmienił historię bolońskiego producenta, Ducati przygotowało tymczasową wystawę zatytułowaną „Multistrada 20th – Twenty Years of Evolutionary Exploration” w Muzeum Ducati w Borgo Panigale. Entuzjaści mogą podziwiać z bliska dwa symboliczne modele z dynastii Multistrada. Z jednej strony pojawi się pierwsza Multistrada 1000 DS, która pokazuje początkową wizję i inspirację sprzed dwudziestu lat, a z drugiej strony najnowszy model V4 Rally, który jest synonimem innowacji i ewolucji, jaką model przeszedł od momentu pojawienia się na rynku. Wystawa jest wzbogacona o krótki film dokumentalny, który pokazuje historię i postęp jaką przez dwadzieścia lat przeszła Multistrada. Będzie ją można zobaczyć do początku października w godzinach otwarcia muzeum – od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 9:00 do 18:00, z wyłączeniem środy.

Multistrada będzie jednym z bohaterów serii Ducati World Première 2024. Pierwszy odcinek poświęcony był Ducati Monster 30° Anniversario, a pięć kolejnych spotkań odbędzie się w terminach od 19 września do 7 listopada. Podczas każdego odcinka zaprezentowane zostaną najnowsze modele Ducati na rok 2024.

Historię Multistrady ilustruje specjalna sekcja „Multistrada Dynasty” na ducati.com. Zachęcamy też do śledzenia profili Ducati Polska na Facebooku i Instagramie.


#DucatiMultistrada #Multistrada #20YearsOfMultistrada